Škola priateľská deťom

Milí rodičia, priatelia,

naša škola sa rozhodla, že budeme opäť pomáhať. Tentokrát sme sa zaregistrovali do programu ŠKOLA PRIATEĽSKÁ K DEŤOM, ktorý organizuje UNICEF.
Podmienkou pre zapojenie a možnosti niesť tento hrdý názov je zapojenie sa do určitých aktivít. Vzdelávacie pripravia naše školské psychlogičky a fundraisingová bude o roznesení niekoľkých letákov.

My sme sa ale rozhodli, že pomôžeme ešte jednou a to zapojením sa do sms súťaže a každý kto bude chcieť - učiteľ, rodič, priateľ školy, pošle sms v sume 3 € na číslo 844 v tvare Fatranská pomáha. Je to na Vás, či chcete, alebo nechcete prispieť. Nikoho nenútime, no zároveň budeme radi.

Súčasťou tejto zbierky je možná výhra. Všetky informácie sa nachádzajú na priloženom letáku. 

Ďakujeme za spoluprácu a za to, ako svoje detičky inširujete k robeniu DOBRA. Vážime si to!!!

 

Fatranská_pomáha.jpg

                                         

Stále a radi pomáhame....

V čase, keď sa do ČR prirútilo tornádo a mnohí prišli o základné životné potreby, žiaci našej školy - IV. A nelenili a za podpory p. uč. a sponzorov pomohli žiakom našej partnerskej školy v ZŠ Mikulčice. 
A takýto krásny list sme od nich dostali. 
Veľmi nás to potešilo a zároveň zahrialo pri srdci. Veríme, že táto nešťastná doba skončí a my sa budeme môcť stretnúť a porozprávať aj osobne.
 

Potravinová zbierka

Od 1. 10. - 17. 10. 2021 sa bude na našej škole konať Potravinová zbierka v spolupráci s Potravinovou bankou Slovenska pri príležitosti Medzinárodného dňa boja proti chudobe (17. 10.).
Žiaci môžu trvanlivé potraviny (ryža, strukoviny, cestoviny, múka, detská krupica, detské výživa, detské príkrmy, instantné polievky, konzervy, káva, čaj, olej, ocot, cukor, soľ, koreniny, med, lekvár, puding, sušené ovocie, sušienky, sušené mlieko...) prípadne drogériu (prací prostriedok, prostriedok na umývanie riadu, dezinfekcia, sprchový gél, šampón, zubná pasta, toaletný papier...) nosiť svojim triednym učiteľom. 
Veríme, že sa nám podarí vyzbierať dostatok potravín a pomôcť tak ľuďom a rodinám, ktoré to potrebujú.

Druhá šanca pre olej!

Naša škola sa zapája do rôznych zberov druhotného odpadu ako papier, plasty, batérie či elektroodpad. V septembri  školského roka 2021/2022 plánujeme zahájiť zber použitého kuchynského oleja a budeme veľmi radi, ak sa zapojí čo najviac domácností a takýmto spôsobom spoločne prispejeme k čistejšiemu a zdravšiemu životnému prostrediu pre naše deti. Olej stačí naliať do plastovej fľaše, riadne uzavrieť a vložiť do nádoby na to určenej, ktorá bude umiestnená v areáli našej školy.

Olympijský deň

Olympijský deň s ambasádorom Michalom bol super. Deti z 2.A, 2.B, 2.C a 2.E si zmerali sily v 3 disciplínach. Prehadzovali si loptu, nakupovali v banke a skladali slová. Deti pochopili, že dôležitá je spolupráca. Na záver im ambasádor Michal rozdal víťazné trofeje, ale pre deti bola najväčšia odmena zábava, ktorú pri olympiáde zažili. 

Hmyzí hotel

Žiaci IV.B majú radi prírodu, poznávajú ju na vyučovaní prírodovedy. Uvedomujú si, že jej súčasťou je aj hmyz. Ten môže byť pre človeka bezvýznamný, nebezpečný, no taktiež užitočný. Aby sa nevytratil z okolia, žiaci dostali výborný nápad zostrojiť hmyzí hotel. Poprosili o pomoc otecka Sanelky Šimončíkovej, ktorý im zhotovil drevené diely, požičal náradie a pridal lak na ošetrenie dreva. Vďaka tejto spolupráci sa hotel vydaril. Ešte ho vyplnili prírodným materiálom a pán školník im pomohol zakryť ho sieťou. Nakoniec vybrali vhodné miesto v areáli školy, kde ho umiestnili. Nech sa páči, návštevy sú vítané...

Fotografie

OLYMPIJSKÝ DEŇ

OLYMPIJSKÝ DEŇ DRUHÁKOV II.A, II.B, II.C, II.E - zábava, súťaženie, dobrá nálada, skvelé športové výkony, preteky = VŠETCI VÍŤAZI 

Ambasádor SZĽH

V pondelok 28.júna sa deti zo IV. oddelenia ŠKD stretli poslednýkrát v tomto školskom roku s ambasádorom SZĽH Michalom. Pri športových hrách sa nielen riadne spotili ⛹️‍♀️⚽️,ale aj dobre zabavili. Spoločne sme vyrobili aj plagát so športovým zameraním. No a keďže sme trieda sovičiek, tak sme použili symbol sovy. Na záver si deti odniesli medailu za športový a tímový výkon.

Fotografie

Piknik

Krásne slnečné ☀️ letné dni sme s deťmi so IV. oddelenia ŠKD využili na piknik. Rozložili sme si v chládku deky, nechýbalo občerstvenie 🍒🍪🍏 a čítali sme knižku od Gabriely Futovej. Deti si aj užili preliezky. Prežili sme príjemné popoludnie.
 
 
 
 

Výlet na hrad Devín

Teplé počasie prialo žiakom IV.B, ktorí cestovali do Bratislavy. Na výlete navštívili zrúcaninu hradu Devín, kde si vypočuli históriu a povesť viažúcu sa k hradu. Uchvátil ich sútok riek Dunaja a Moravy. Vo vyhliadkovom vláčiku si vypočuli výklad o pamätihodnostiach hlavného mesta. Príjemne unavení, plní zážitkov a dobrej nálady sa vrátili domov.

Podkategórie

Strana 1 z 7