Koľko lásky je v srdciach detí ?

Aj deti z IX. oddelenia ŠKD sa zapojili do novej výzvy Koľko lásky je vo Vašom srdci. Vyrobili pohľadnice s lisovanými lúčnymi kvetmi, ktoré putovali  do ZSS Čermáň v Nitre , aby potešili srdcia mnohých seniorov.

I.E s ambasádorom SZĽH

V utorok bol krásny slnečný deň ☀ a deti zo IV. oddelenia ŠKD ( I.E trieda) sa spolu s ambasádorom SZĽH  Michalom vyšantili pri športových hrách. Pán tréner mal pripravených množstvo zaujímavých aktivít. Deťom sa páčila hra na žralokov 🐟, pirane, na robotov , precvičili sa dokonca v matematike. Už teraz sa tešia na ďalšie spoločné súťaže👍

Janíkovce majú talent.

V jedno popoludnie deti v školskom klube v Janíkovciach prezentovali svoje záľuby a záujmy. Sú naozaj pestré: kreslenie, spev, recitácia, kúzelnícke triky, šport, hra na klavír, mažoretka... Výborne sme sa zabávali a obohatili sme sa navzájom. V každom človekovi je skrytý dar, ktorým sa stáva darom pre iných. Učili sme sa nenechať si to len pre seba.

Brigáda ku Dňu Zeme

22.4.2021 sme si aktívne pripomenuli Deň Zeme. Deti v Janíkovciach milujú prírodu a tešia sa z jej darov. Denne dbáme o čistotu okolia školy, aby sme sa mohli hrať v čistom prostredí. Uskutočnili sme brigádu, pri ktorej sme odstraňovali odpadky zaviate vetrom, konáre a kamene. V čistom trávniku sa deti s radosťou hrajú a objavujú krásu kvetov a drobných chrobáčikov.

Mesiac knihy

Marec je známy ako mesiac knihy, ale deti v školskom klube v Janíkovciach majú krásny vzťah ku knihám každý deň. Vždy po obede máme chvíľku, ktorú venujeme knihám v našej knižnici. Pri príležitosti tohto mesiaca sme si vytvorili výstavu kníh. Tento svet fantázie a nových vedomostí cez knihy nás určite neprestane zaujímať, ale práve naopak. Vždy je po ruke dobrá kniha a oplatí sa po nej siahnuť.

Fotografie

Deň sv. Valentína v ŠKD

Deň sv. Valentína sme si v ŠKD pripomenuli peknými slovami, vysvetlením pôvodu vzniku tejto tradície. Deti v I.E triede vyrobili srdiečka, macíkov, myšičky...
Tento deň nám pripomína slová o vernosti, trpezlivosti a odhodlaní vzájomne si pomáhať ❤.

Príbeh O GEVENDUCHE

V záplave krásnych moderných rozprávok a animovaných filmov sme s deťmi v I.E zaspomínali na klasiku - knižku Danka a Janka v rozprávke. Veľmi sa im páčil príbeh O GEVENDUCHE. Podľa opisu nakreslili pekné obrázky ☺.

Deti z I.E

Deti z I.E triedy v školskom klube, ktorý prebieha online, kreslia krásne obrázky ✏ a vyrábajú pekné veci❄  podľa zaujímavých tém

Deti z 1.E triedy sa tešia zo snehu

Deti z 1.E triedy sa veľmi tešia zo snehu❄. Šantia, sánkujú sa? a stavajú snehuliakov ⛄. V školskom klube sme si ich poskladali aj z papiera. A veru sa krásne vydarili :)?

 

Jesenná zábava v prírode

Keď príde jeseň, nesmie chýbať púšťanie šarkanov.                                                          

Deti z IX. oddelenia ŠKD si túto zábavu užívali niekoľko dní.                   

A takto im to lietalo ...

Strana 1 z 26